uvolnění a relaxace
relaxační a energetické masáže
aromaterapie
terapeutické masáže

O masážích

Jak probíhá masáž u mne, aneb na co se můžete těšit?

Při práci mi pomáhá klid, pohoda, příjemné prostředí, harmonická hudba, důvěra klienta. Ráda využívám především svou vlastní intuici, založenou na naladění se na klienta a vycítění jeho potřeb. Kombinuji různé techniky dle momentálního stavu klienta, např. intuitivní, kombinovanou, reflexní, reflexně lymfatickou masáž spolu s kraniosakrálním ošetřením a samozřejmě nikdy nechybějící aromaterapií. Velice oblíbenou je u klientů terapie Access Bars (kvantová akupresura) a reflexní aromaterapie chodidel.

Proč chodit na masáž?

Mí klienti si dopřávají masáže nejen pro odstranění bolestí, ale taktéž pro pocit uvolnění, relaxace, načerpání nové energie a dokonce se tím mohou i duševně se očistit.

Jak často chodit na masáž?

Frekvence masáží záleží vždy od potřeb každého klienta. Někteří chodí pravidelně, jiní spíše nárazově jednou za čas. Obecně se doporučuje při akutních problémech 1x týdně, při menších problémech stačí 1x měsíčně. A pokud zdravotní problémy nemáte a chcete si jen užít relaxaci a klid, pak je to už jen na Vás, kdy se rozhodnete přijít. Délka masáže je taktéž individuální, osobně doporučuji minimálně 1hod, pro opravdu vydatný odpočinek 1,5 hodiny.

Jaké druhy masáží můžete u mne očekávat?

Provádím intuitivní, kombinované, reflexní, reflexně-lymfatické, relaxační, antistresové masáže, reflexní aromaterapii, kraniosakrální terapii. Velmi oblíbenými jsou pak masáže kvantové a terapie Acces Bars (kvantová akupresura, přístup k vědomí). Velice ráda tyto metody kombinuji, mají tak lepší účinek a obsáhnou více potřeb klienta.

Relaxační, energetická, kombinovaná masáž používá osvědčené hmaty z jiných masáží, jako je klasická, reflexní, reflexně lymfatická nebo kraniosakrální terapie, vzájemně je kombinuje a upravuje podle momentálního stavu klienta a jeho potřeb. Tato masáž je Vám ušita přímo na míru a je nanejvýš účinná. Trvá zpravidla 1-1,5hod.

Intuitivní masáž má blahodárný účinek na tělo a mysl, je vhodná jako prevence před onemocněním, odbourává stres, uvolňuje psychické napětí, ztuhlou šíji, ramena, záda, končetiny. Podporuje detoxikaci organismu, navozuje příjemné uvolnění těla. Trvá zpravidla 1hod, ale může být i delší.

Terapie Access Bars je jemná kvantová akupresura, přístup k vědomí – lehce se dotýkáme 32 bodů na hlavě, kterými uvolňujeme staré programy a bloky, jež nám brání žít život plný radosti a lehkosti. Uvolňujeme jimi napětí a stres a umožňujeme energii v těle opět volně proudit. Terapie Access Bars rozpouští veškerá omezení a pomáhá nastartovat nové žádoucí programy – otevřít se novému, tomu, co si přejeme. Po terapii se budete cítit plní klidu a pohody, lehkosti a radosti. Terapie umí jak zklidnit, tak i povzbudit, podle toho, co Vaše tělo právě potřebuje. Terapie je vhodná i pro těhotné ženy (uvolňuje napětí v průběhu těhotenství i před porodem) a děti (zlepšuje koncentraci a schopnost učení). Pomáhá při vyčerpání, zlepšuje mezilidské vztahy a vytváří trvalý pocit klidu, míru a pohody. Terapii Access Bars je vhodné absolvovat alespoň 3x za sebou s max. rozestupy 3 týdny. Můžete ji dostávat i denně, záleží na Vás, jak rychle chcete posunout svůj život k lepšímu.

Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda příznivě ovlivňující Váš psychický i fyzický stav, při níž se odstraňují blokády, které brání pravidelným pohybům části Vašeho těla v jejich rytmu. Kraniosakrální terapie (z latiského cranio=lebka, sacrum=kost křížová) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř Vašeho fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje Vaše pohybové funkce, myšlení i emoce. V kraniosakrální terapii věnujeme pozornost rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle. Trvá zpravidla 1hod a ráda ji kombinuji například s intuitivní nebo relaxační masáží.

Reflexní masáž lymfatického systému je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu. Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli v celkové funkci imunitního systému. Můžete ji využít např. při nachlazení nebo zánětech dutin nosních, urychlí tak vylučování bakterií v těle a pomůže rychlejšímu uzdravení. Používá se také jako preventivní masáž působící velmi příznivě na lidský organismus. Tato masáž spočívá v jemné masáži všech důležitých bodů mízního systému na chodidlech. Tím se zabrání hromadění odpadních látek a organismus je tak lépe pročištěný, detoxikovaný a zbavený škodlivých a cizorodých látek. Trvá zpravidla 1hod.

Reflexní masáž chodidel neboli reflexní terapie využívá tlaku na reflexní zóny a plochy převážně na chodidlech nohou, kde je podle čínské starodávné nauky zobrazena přesná mapa celého našeho těla. Ty je pak možno použít k uvolnění a harmonizaci celého našeho organismu. Účinek reflexologie bývá okamžitý, což má obrovský význam při bolestech a akutních problémech, stejně jako při první pomoci. Trvá zpravidla 30min.

Aromaterapie je léčebná metoda, která využívá působení vůní. V kombinaci s masáží, kdy je pokožka masírovaná kvalitními eseciálními oleji má za účel znásobení účinku masáže. Aromaterapie působí pozitivně na kůži a svalové podkoží, kde se ukládá energie, která se postupně během následujících několika hodin uvolňuje do celého těla. Trvá zpravidla 1hod.

Reflexní aromaterapie je uvolňující masáž plosky nohou obohacená o esenciální oleje, které pomohou proniknout do hlubších vrstev vědomí a navodit tak velmi účinnou a léčivou terapii nejen na fyzické, ale i psychické úrovni. Terapie umí nastartovat samoléčebné procesy v těle. Po masáži se budete cítit uvolnění i povzbuzení, podle toho, co zrovna Vaše tělo potřebuje. Lze ji zvolit i jako součást ostatních terapií.

Relaxační masáž hlavy a šíje má výrazné antistresové účinky a po jejím absolvování se budete cítit jako znovuzrození.